Často kladené otázky
Čo je druhotný kľúč a prečo je taký lacný ?
Druhotný kľúč je kľúč na softvér, ktorý bol už raz použitý, aktivovaný a následne odpredaný na ďalší predaj. Tento typ kľúča pochádza od pôvodného majiteľa, zvyčajne firmy alebo organizácie, ktorá prešla na novšie verzie softvéru alebo ho už nepotrebuje. Druhotné kľúče sú legálne, pretože kľúč bol predtým zakúpený a teraz je opäť v predaji, často za nižšiu cenu než nový.
Líši sa druhotný kľuč od nového ?
Softvér, na rozdiel od fyzických produktov, sa nemôže opotrebovať ani znehodnotiť, a preto medzi nimi nie je žiadny rozdiel vo funkčnosti. Druhotný kľúč poskytuje rovnaké vlastnosti a funkcie ako nový, avšak za výrazne nižšiu cenu.
Je platnosť softvéru časovo obmedzená ?
Platnosť softvéru nie je časovo obmedzená, pokiaľ nie je pri produkte uvedené inak. Zaručujeme plnú funkčnosť softvéru a v prípade jeho nefunkčnosti vám ochotne poskytneme výmenu za nový produkt.
Čo znamená označenie prenosný kľuč ?
Prenosný kľúč je kľúč na softvér, ktorý umožňuje jeho prenos medzi rôznymi zariadeniami. To znamená, že ak máte softvér s prenosným kľúčom, môžete softvér odinštalovať z jedného zariadenia a nainštalovať ho na iné zariadenie bez toho, aby ste potrebovali nový.
Čo znamená označenie neprenosný kľuč ?
Neprenosný kľúč je kľúč na softvér, ktorý je pevne viazaný na jedno konkrétne zariadenie alebo hardvér, na ktorom bol softvér prvotne nainštalovaný. Po aktivácii na tomto zariadení nie je možné presunúť kľúč na iné zariadenie, čo znamená, že ak dané zariadenie prestane fungovať, po preinštalovaní alebo sa nahradí novým kľuč sa nedá preniesť a aktivovať znovu a je potrebné zakúpiť nový kľuč.
Čo znamená označenie viazaný na konto ?
Označenie „viazaný na konto“ znamená, že kľúč je priradený k používateľskému kontu, nie k hardvéru. Umožňuje jednoduchý prenos softvéru medzi zariadeniami, obnovu prístupu po strate zariadenia a často aj deaktiváciu na jednom zariadení pre použitie na inom.
Je predaj druhotných kľúčov legálny?
Áno, predaj druhotných kľúčov je legálny a upravuje ho vyhláška Súdneho dvora Európske Únie (SDEU) z roku 2012.
Máte otázku, na ktorú ste tu nenašli odpoveď?
Kontaktujte nás cez formulár nižšie.
Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.